Kosmetyki roślinne

W dzisiejszych czasach kupując kosmetyki mamy szeroki wachlarz produktów. Producenci kosmetyków prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych formuł, mających na celu między innymi udoskonalenie naszej cery, poprawę wyglądu, usunięcie jej mankamentów, czy też zapewnienie świeżości i komfortu przez cały dzień.

Wszędzie dookoła widzimy reklamy różnych produktów kosmetycznych, które podobno mają najlepszy skład, najskuteczniejsze działanie i najniższą cenę. Jednak już same zapewnienia producentów nie wystarczają, ponieważ dzisiejsi konsumenci są wybredni i dokonują świadomego wyboru kosmetyków, których chcą używać. Kosmetyki mają służyć pielęgnacji i poprawie naszej skóry, a nie zatruwać nasz organizm jakimiś szkodliwymi substancjami niewiadomego pochodzenia. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki na bazie ziół bez sztucznych składników. Oferując kosmetyki roślinne producent gwarantuje nam naturalne składniki.

Producenci kosmetyków naturalnych zapewniają, że ich kosmetyki są w pełni bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie ma w nich nawet śladu żadnych niebezpiecznych i trujących substancji. Są to produkty w całości wykonane z naturalnych składników. Do ich produkcji używane są między innymi zioła pochodzące z ekologicznych upraw, posiadających odpowiednie certyfikaty potwierdzające spełnienie wszystkich norm określonych w przepisach Unii Europejskiej. Wśród ziół wykorzystywanych do produkcji naturalnych kosmetyków możemy znaleźć takie rośliny jak na przykład: lawenda, rumianek, dziurawiec, szałwia, mięta, rokitnik, czy pokrzywa.

Pytany przez nas producent kosmetyków potwierdził, że naturalne kosmetyki wyprodukowane wyłącznie na bazie ziół cieszą się niezwykłą popularnością, ponieważ coraz większą uwagę przykładamy do tego, co jemy i jakich środków do pielęgnacji ciała używamy. Nie chcemy truć ani własnego organizmu, ani naszej planety. Podkreślił on, że chętniej zwracamy się ponownie w stronę medycyny ludowej, opartej wyłącznie o naturalne składniki, najlepiej takie prosto z łąki lub pola.

więcej na:
http://www.elfa-pharm.pl/pl/o-firmie/