Snails-animals-32659575-3000-2000

Kosmetyki ze śluzu ślimaka i ich zastosowanie

Wszystkie panie marzą o tym, by na długo pozostać młodymi i cieszyć się nieprzemijającą urodą. Niestety, skutki starzenia się są nieuchronne i dosięgną każdego z nas. Na całe szczęście, żyjemy w czasach, w których możemy opóźnić proces starzenia.

Firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych innowacji, które spowodują, że kondycja naszej skóry się poprawi. Bardzo popularne niedawno stały się kosmetyki ze śluzu ślimaka. Pielęgnacja ta znana była na Dalekim Wschodzie od lat, jednak w Polsce serum ze śluzu ślimaka dopiero ostatnio przeżywa swój rozkwit. Z pewnością właściwości, jakie wykazują kosmetyki ze śluzu ślimaka są naprawdę kuszące. Przede wszystkim serum ze śluzu ślimaka wykazuje podobne właściwości do serum z retinolem – w zakresie zwalczania przebarwień, zarówno tych, które powstały od słońca, jak i blizn, które są pozostałością po trądziku.

Na pewno zaletą, jaką mają kosmetyki ze śluzu ślimaka jest to, że można używać ich cały rok. Serum ze śluzu ślimaka świetnie sprawdzi nam się zarówno jesienią, zimą jak i latem. Inaczej jest w przypadku serum z retinolem, na który musimy uważać podczas bardzo słonecznych dni. Serum z retinolem zawiera substancje, które w połączeniu z promieniami słonecznymi tworzyć mogą niestety nowe przebarwienia. Najlepiej zatem, jeśli spróbujemy serum ze śluzu ślimaka.

Należy wspomnieć, że kosmetyki ze śluzu ślimaka nie należą do najtańszych, jednak efekty, jakie przyniosą warte są każdej ceny. Serum z retinolem to środek mocniejszy, często możliwy do kupienia jedynie w aptekach.

źródło:
http://www.visplantis.pl/